Címlap

A Hivatal munkarendje

(1)A hivatal munkarendje:
 
hétfő, kedd, szerda, csütörtök: 7.30-16.00 
péntek: 7.30-13.30 
 
(2)Polgármester minden hét keddi napjain 17-tól 18 óráig fogadja az ügyfeleket.
 
(3)Jegyző minden hét szerdai napján 10-tól 12 óráig tart ügyfélfogadást.
 
(4)A hivatal ügyintézőinek ügyfélfogadási ideje:
 
hétfő: 8.00-12.00 ; 13.00-15.00
szerda: 8.00-12.00 ; 13.00-15.00
péntek: 8.00-11.00 
 
Ügyfélfogadást tartanak a hivatal lakossági ügyintézést végző belső szervezeti egységei, önálló ügyintézői.
 
(5)A hivatal ügyrendjét a polgármester és a jegyző együttes utasításban szabályozza.
 
Kapcsolat:
 
Tel.: 06-47/330-018
Fax: 06-47/530-003
email: titkar@abaujszanto.hu
 
Munkarend megtekintése

          Üdvözöljük Városunk Weboldalán!

2018. április 23. Hétfő Béla napja van   A Nap kel 05:44-kor,nyugszik 19:53-kor.
 
A díjazásra érdemesített nyugalmazott gazdasági tanár úr pályája Kisvárdáról indult, miután tanulmányait befejezte. Itt, ebben a Szabolcs megyei Mezőgazdasági Technikumban kezdte tanári tevékenységét. A felszámoláshoz közel álló intézményben éppen, hogy kipróbálhatta a friss pályakezdő tehetségét, amelyet a gyakorlati képzés vezetésében mutatott meg. Az addig lenézett gyakorlatnak rangot tudott adni azzal, hogy igazolta: aki tanítja, az csinálni is tudja. Felfedezte, hogy az ifjúság szeretett és szeret is dolgozni, ha a személyes tanári példa lelkesíti.
Abaújszántón is gyakorlatvezető lett, amikor az akkori technikum már rendelkezett egy 2000KH - as tanyagazdasággal és egy közepes felszereltségű állattartó teleppel és gépműhellyel. Kissé elkedvetlenítette ugyan a tanulóifjúság szerény képessége, kevés kivételtől eltekintve, de hősiesen kerékpározott a gyakorlat színhelyére, ami az akkori viszonyok jellemzője volt. Sok új megoldást valósított meg; derűs optimizmussal kezelvén tanítványait, erős tanulói önirányítást alakított ki. Igazolta tanítványai előtt, hogy a munka valóban nemesít. Brigád mozgalmat indított be, mely igen hatékony versenyszellemet alakított ki. Megteremtette az anyagi ösztönzés feltételeit, a mai ösztöndíj előzményét. A földszeretetet úgy oltotta a gyerekekbe, mint ami azonos a hazaszeretettel, ezt, mint jelszót az iskolazászlóra is felíratta.
Az 1956 - s forradalom és szabadságharc és a helyi forradalmi események vezető szerepre emelték. A megszerveződött Munkástanács élére állították. E helytállásért meghurcoltatásban volt része, aminek következményei máig is hatással vannak életére. Városunk nyilvánossága előtt a 2001. október 23 - i nemzeti ünnepi megemlékezésen minderről élőszóban nyilatkozott. Ezért a cselekedetéért hálásak vagyunk, mivel múltunk feltárásával és személyes példájával, ifjúságunk és helyi lakosságunk hazaszeretetének erősítéséhez járult hozzá. Osztani tudjuk pedagógiai hitvallását is, mely arra mutat rá, hogy a tudás csak akkor értékes, ha tettre, cselekvésre képes mozgósítani. Más vonatkozásban hitet tesz amellett, hogy haladó oktatástörténeti hagyományaink nem elvetendők, mivel Európa számára példaértékű eredményeink vannak, melyet a mai kor kívánalmaihoz lehet igazítani.
Kívánjuk, hogy az alapítványi érdemrend birtokosaként őrizze továbbra is kötődését városunkhoz, melynek múltját a jelenig hatóan gazdagította életművének egy fontos szakaszával.
 

Felhívások, tájékoztatók

Megyei híradó

RÁKÓCZI-HÁZ NYITVATARTÁS

2017. II. évfolyam 2. szám

TAO sportfejlesztési program dokumentumok

Közelgő események

Nincsenek események

Időjárás

 

Kapcsolódó oldalaink

 

Közadatkereső

 


KÖZADATKERESՐ

Eseménynaptár

Előző hónap 2018 Április Következő hónap
H K Sz Cs P Szo V
week 13 1
week 14 2 3 4 5 6 7 8
week 15 9 10 11 12 13 14 15
week 16 16 17 18 19 20 21 22
week 17 23 24 25 26 27 28 29
week 18 30

Önkormányzati Közérdekű Adatok

Fordítás/GTranslate

Legeltetési tilalom és ebzárlat

Állás

Tokaj-Hegyalja Konyhája

Sport

 
 

Önkormányzat